Boğaziçi Üniversitesi Denizcilik ve Yelken Kulübü

Bahar Dönemi Pratik Eğitim Ekipleri Açıklandı!

Bahar dönemi pratik eğitim ekipleri belli oldu!

Aşağıda eğitimlerle ilgili bilmeniz gereken her şeyi bulabilirsiniz.

Eğitimler

Pratik Eğitimlerimiz 24 Şubat Pazartesi günü ekipleriyle birlikte başlayacaktır. Bu listelerdeki herkes 3 tercihinden biri olan veya telefonla size danışılan bir aralığa yerleştirildiği için, ekip listelerinde veya saat aralıklarında herhangi bir değişiklik bu saatten sonra mümkün olmayacaktır.

Teorik Eğitimlerimiz de 24 Şubat Pazartesi günü başlıyor. Her hafta dersleri internet sitesinden duyuracağız.

Ulaşım

Pratik Eğitimlerimiz Fenerbahçe Spor Kulübü Dereağzı Tesisleri’nde yapılmaktadır. Ulaşım bilgileri aşağıdaki gibidir:
 Adres: FB Spor Kulübü Dereağzı Tesisleri Zühtüpaşa Mah. 34724 Kadıköy/İstanbul
Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı’na yürüyerek 10-15 dakika uzaklıktadır.

Pratik Eğitimde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Giyim: Hareket etmenizi kısıtlayacak, sizi engelleyecek kıyafetler giymemelisiniz. Deniz; rüzgar ve açık hava nedeniyle karadan daha serin olacaktır. Tulum, can yeleği vb. malzemeler Fenerbahçe SK tarafından sizlere temin edilecektir. Sizin satın almanız gereken tek ekipman Yelken Eldivenleri olacaktır. Birçok Decathlon mağazasında cep dostu yelken eldivenleri bulmanız mümkün. 

Ekip Kodları: Ekip listelerini incelediğiniz grubunuzun üzerinde BOUN T214 vb. bir kod yer aldığını göreceksiniz. Grup kimliğiniz gibi olan bu kodu FB ve bizimle iletişim kurarken belirtmeniz çok büyük önem taşıyor.

Ders İptalleri

1. Eğitimler rüzgarsızlık, fırtına gibi nedenlerden dolayı Fenerbahçe tarafından iptal edilebiliyor. Bu durumlarda Fenerbahçe SK hava durumuna göre ekibe en geç ders saatinden 1 saat öncesine kadar haber verecektir. Bu durumda eğitim hakkınız yanmayıp, sonraki haftaya devreder.
Hafta içi Ders İptalleri
2. Grupça iptal hakkı bulunmamaktadır. Eğer gruptan bir kişi o haftaki eğitime Hastalık, sınav vb. geçerli bir sebep sunarak gelemeyecekse bunu eğitim gününden bir gün önce öğlen saat 12.00’a kadar Fenerbahçe Spor Kulübü’ne aşağıdaki şekilde bildirmek durumundadır. Bu durumda eğitim hakkınız yanmaz ve FB tarafından gerçekleştirilen yedeklemelere katılma hakkınız bulunur. Yedeklemeler ile ilgili bilgilendirme FB tarafından size yapılacaktır. Yedekleme derslerinin FB tarafından belirleneceğini, bu derslerin kendi normal saatinizde olmayabileceğini ve üçten fazla yedekleme teklifini geri çevirmeniz durumunda eğitim hakkınız yanacağını aklınızda bulundurmalısınız.

Alıcı:egitim.yelken@fenerbahce.org
 
Konu: “Grup Kodu”
 
Metin: …………………………………………… nedeniyle _ _ / _ _ / 2020 tarihindeki ……………….. Eğitimi’ne katılamayacağımı bildiririm.

3. Eğitimlere katılmayacağınızı bildirmeyip eğitimlere gelmezseniz eğitim hakkınız yanar. Eğitimi tamamlayıp bröve alabilmeniz için 6 dersten minimum 5 tanesine gelmeniz, ve son derste yapılan sınava katılmanız gerekiyor.

4.Temel (1Yıldız) ve İleri Seviye (2 Yıldız) eğitimlerinde hafta sonu iptal hakkı bulunmamaktadır! Hafta sonu herhangi bir sebepten dolayı dersinize gidemediğiniz durumlarda  ders hakkınız yanacaktır ve telafi edilmeyecektir. Eğitimi tamamlayıp bröve alabilmeniz için 6 dersten minimum 5 tanesine gelmeniz, ve son derste yapılan sınava katılmanız gerekiyor.

Ödemeler

Kalan eğitim ücretlerinizi (eğitim ücreti -100 TL) ilk dersinizde Fenerbahçe Yelken Kulübüne vermeniz bekleniyor.
İlk hafta eğitim ücreti verilmediği durumda eğitim alma hakkı kaybedilir.

KAPAT