Boğaziçi Üniversitesi Denizcilik ve Yelken Kulübü

Yatçılık Eğitimi

İstanbul’da ya da harika koylarıyla ve doğasıyla aklımızı başımızdan alan güney kıyılarında tekneyle dolaşmak hayali artık o kadar da uzak değil. Bu eğitimler, sahip olduğu gökyüzüyle ve berrak deniziyle bizi hep şaşırtan Dirsek Koyu’na başka bir kaptana ihtiyaç olmadan demir atmanızı, Bencik’e doğru seyrederken tekneye bütün yönleriyle hakim olmanızı ve en önemlisi size iyi bir denizci olmak yolunda temel adımları atmanızı sağlayacak.

Daha önce kulübümüzle fenerbahçede yelken eğitimi almış, gezilerimize katılmış olabilirsiniz, yıllar önce mezun olmuş olabilirsiniz. Yatçılık eğitimi denizle tekrar buluşmak isteyen eski, yeni tüm üyelerimize açık.

Eğitimle ilgili önemli detayları aşağıda bulabilirsiniz, sorularınız için de lütfen bizimle iletişime pratikegitim2021@gmail.com geçin.

Temel Yatçılık Eğitimi: Bu eğitimde denize çıkıp bir yandan da yat donanımları, telsiz ve navigasyon kullanımı gibi tekneye bütünüyle hakimiyetinizi sağlayacak, sizi güvenli ve uzun seyirlere hazırlayacak temel bilgileri ediniyorsunuz.

İleri Yatçılık Eğitimi: İleri eğitimde ise demirle ve tonozla yanaşmayı ve marinadan ya da koylardan ayrılmayı öğrenirken, bir yandan teknenin motoruyla ilgili bilgileri de öğrenip gece seyrine hazırlanacaksınız.

İki eğitimimiz de 5 adet 3 saatlik dilimden oluşmaktadır.

Haftada bir kere, sizin seçtiğiniz günde ve slotta denize çıkıp yukarıda bahsedilen eğitimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca kulübümüzün tecrübeli üyeleri tarafından okulumuzda verilen teorik eğitimlere de katılabilirsiniz.

KAPAT